Çevre Danışmanlık

Çevre Danışmanlık hizmeti, günümüzde insanların daha doğru bir çevrede yaşaması için verilen bir hizmettir. Genel anlamda Çevre Danışmanlık hizmetinin özellikle çevre kirliliğinin önüne geçilmesi adına çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Çevre kanununa bağlı olarak alınan tüm tedbirler, çevrenin güvenliği ve daha sağlıklı bir ortam oluşturulması için yapılmaktadır.Çevre ve Şehircilik Bakanlığının belirlediği kriterlere tabi şirketler gerekli çevre danışmanlık hizmetini almaları gerekmektedir.

2020’de çevre kirliliği, tam anlamıyla önüne geçilemeyen bir sorun olarak karşımızda bulunmaktadır. Bu yüzden gerekli iç tetkiklerin yapılması, düzenli ve gerekli incelemelerin doğru şekilde yapılması çok önemlidir.

DANIŞMANLIK FİRMALARININ GÖREVLERİ NELERDİR ?

Danışmanlık firmaları birçok hususta bakanlıklarca verilmiş kuralların uygulanmasını sağlar. Kanunun öngörmüş olduğu kuralların doğru ve düzgün bir şekilde işlemesini sağlar. Bu sayede danışmanlık firmalarının yapmış olduğu dönüşler çevre kirliliğinin mümkün olduğunca en aza indirgenmesi sağlanmaktadır. Danışmanlık firmalarının görevlerini açıklayacak olursak;

  • çevre izin ve lisans işlemlerini yapar,
  • Danışmanlık firması tarafından görevlendirilecek olan çevre görevlisi, gerekli ek listeleri uygun şekilde tetkik eder. İstek doğrultusunda iş yerinin çevre sağlığına uygun hale getirilmesini sağlar.
  • Tetkik sonuçları ile ilgili olarak yasal mevzuata uygun olması için gerekli yönlendirmeleri yapar.
  • İşletmenize yüklenecek olan belge, bilgi ve raporların eksiksiz bir şekilde incelenmesini sağlar.
  • Yetkili merciler tarafından yapılabilecek incelemeler sırasında çevre görevlisi hazır halde bulunur.

DANIŞMANLIK HİZMETİ NEDEN ALINMALIDIR ?

Genel anlamda çevre danışmanlık hizmetleri çevre sağlığı konusundaki eksiklerinin giderilmesi adına büyük bir önem taşımaktadır. Bunların yanı sıra yönetmelik kapsamında yapılacak tüm incelemelerin sağlıklı bir şekilde geçirilmesini sağlar.

Bakanlığın sizlerden istemiş olduğu işlerin doğru ve düzenli bir şekilde yapılmasını sağlar. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda çevre danışmanlık konularında danışmanlık firması ile çalışmanın ne kadar sağlıklı ve doğru bir geri dönüş sunacağı da net biçimde ortaya çıkmaktadır. Düzenli bir çalışma sistemi içerisinde sağlıklı sonuçlara varılır..

ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için yukarıda yer alan telefon numaraları ya da İLETİŞİM sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

ÇED Raporu Nedir ?  hakkında detaylı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çevre Danışmanlık Hizmeti, Birizin Ormancılık LTD. ŞTİ. bünyesinden uzman mühendis kadromuz tarafından yönetmeliğe uygun bir şekilde sunulmaktadır.

Çevre Danışmanlık Nedir ?

Günümüzde insanların daha doğru bir çevrede yaşaması için verilen bir hizmettir.

Çevre Danışmanlık Hizmetinin Önemi

Çevre kirliliğinin önüne geçilmesi

Çevre Danışmanlık Hizmeti Neden Alınmalıdır ?

Zorunlu firmaların çevreye daha az zarar vermesi

Size Nasıl Ulaşabilirim ?

Bizlere iletişim sayfamızdan ve ya GSM : 0535 508 2 444  TEL : 0312 804 99 44  numaralarından ulaşabilirsiniz