Çevre Danışmanlık

Çevre Danışmanlık Hizmeti, günümüzde insanların daha doğru bir çevrede yaşaması için bakanlığa bağlı olarak çalışmalar, çevre danışmanlık hizmetleri kapsamı içerisine girmektedir. Genel anlamda Çevre Danışmanlık hizmetinin özellikle çevre kirliliğinin önüne geçilmesi adına çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Çevre kanununa göre bazı yürürlükte olan kararların doğru bir şekilde işlenmesi için karar alınan kurumlar bulunmaktadır. İzne ve denetime tabi olmakla birlikte işletmelerin kurum ve kuruluşlarından mevzuata uygunluğunun tespit edilmesi adına önemlidir. Bakanlıklar daha önce çevre kanununa bağlı olarak alınan tüm tedbirler, çevrenin güvenliği ve daha sağlıklı bir ortam oluşturulması için yapılmaktadır.

2020’de çevre kirliliği, tam anlamıyla önüne geçilemeyen bir sıkıntı olarak karşımızda bulunmaktadır. Bu yüzden gerekli iç tetkiklerin yapılması programlarının gerektiğini düzenli ve gerekli incelemelerin doğru ve düzenli bir şekilde yapılması için çevre danışmanlığı önemli bir yer tutar. Elzem bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARININ GÖREVLERİ NELERDİR ?

Çevre danışmanlık firmaları genel anlamda az önce de bahsettiğimiz gibi birçok hususta bakanlıklarca verilmiş kuralların uygulanmasını sağlar. Kanunun öngörmüş olduğu kuralların doğru ve düzgün bir şekilde işlemesini sağlamaktadır. Bu sayede danışmanlık firmalarının yapmış olduğu dönüşler çevre kirliliğinin mümkün olduğunca en aza indirgenmesi sağlanmaktadır. Görevleri hususunda maddelerle açıklayacak olursak;

  • Kolay bir anlatımla sizin yardımcınız olabileceğini düşünebilirsiniz. Bir çevre izin ve lisans işlemlerini yapmak, bu danışmanlık firmalarının görevleri arasındadır. Yıllık olarak sözleşme yapılarak bakanlığı gerekli sözleşmelerin bildirimi sağlanmaktadır.
  • Danışmanlık firması tarafından görevlendirilecek olan çevre görevlisi, gerekli ek listeleri uygun şekilde tetkik yapar. İstek doğrultusunda işyerinin çevre sağlığına uygun hale getirilmesini sağlar.
  • Tetkik sonuçları ile ilgili olarak danışmanlık firması üzerinde paylaşım yaparak yasal mevzuata uygun olması için gerekli yönlendirmeleri yapar.
  • İşletmenizin izin, lisans başvuru dosyası, bilgi ve belgelerin de birlikte aynı zamanda raporların hazırlanmasını sağlar. İşletmenize yüklenecek olan belge, bilgi ve raporların eksiksiz bir inceleme yapılmasını sağlar. Burada olmasını ve bilgi, belge, içeriğin mevzuata uygun hale getirilmesini sağlamaktadır.
  • Yetkili merciler tarafından incelenen olası incelemeler sırasında çevre görevlisinin hazır halde bulunmasının sağlayacaktır.

ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETİ NEDEN ALINMALIDIR ?

Genel anlamda çevre danışmanlık hizmetleri çevre sağlığı konusundaki eksiklerinin giderilmesi adına büyük bir önem taşımaktadır. Bunların yanı sıra yönetmelik kapsamında gelecek olan tüm incelemelerin daha sağlıklı şekilde bertaraf edilmesini sağlar.

Bakanlıktan sizlere sunmuş olduğu ve çevre koşullarına uygunluğu kanunda yapmanız gereken tüm sistemin doğru ve düzenli bir şekilde işlemesini sağlayacaktır. Bunları göz önünde bulundurduğumuzda çevre danışmanlık konularında danışmanlık firması ile çalışmanın ne kadar sağlıklı ve ne kadar doğru bir geri dönüş sunacağı da net bir biçimde ortaya çıkmaktadır. Firmaların doğru ve kaliteli şekilde sonuçlar alması açısından önem arz etmektedir. Düzenli bir çalışma sistemi içerisinde sağlıklı sonuçlara uzanılır.

ÇEVRE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Birizin Çevre Danışmanlık bünyesinden uzman mühendis kadromuz tarafından profesyonel ve yönetmeliğe uygun bir şekilde Çevre Danışmanlık Hizmeti sunmaktayız. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için yukarıda yer alan telefon numaraları ya da İLETİŞİM sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

ÇED Raporu Nedir ? ÇED Raporu Danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgiye linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Çevre Danışmanlık Hizmeti, Birizin Ormancılık LTD. ŞTİ. bünyesinden uzman mühendis kadromuz tarafından yönetmeliğe uygun bir şekilde sunulmaktadır.

Çevre Danışmanlık Nedir ?

günümüzde insanların daha doğru bir çevrede yaşaması için bakanlığa bağlı olarak çalışmalar

Çevre Danışmanlık Önemi

Çevre Danışmanlık hizmetinin özellikle çevre kirliliğinin önüne geçilmesi adına çok büyük bir önemi bulunmaktadır.

Çevre Danışmanlık Hizmeti Neden Alınmalıdır ?

Bakanlıktan sizlere sunmuş olduğu ve çevre koşullarına uygunluğu kanunda yapmanız gereken tüm sistemin doğru ve düzenli bir şekilde işlemesini sağlayacaktır.

Size Nasıl Ulaşabilirim ?

Bizlere iletişim sayfamızdan ve ya GSM : 0535 508 2 444  TEL : 0312 804 99 44  numaralarından ulaşabilirsiniz